Franske Film Mandage

 
Forårsprogrammet for Franske Film Mandage er klart. Du kan downloade PDF af det trykte program her.


22/2 kl. 19.00:
Deephan af Jacques Audiard

29/2 kl. 16.40:
La Belle saison (Summertime) af Catherine Corsini

7/3 kl. 19.00:
Les Chevaliers blancs (White Knights) af Joachim Lafosse

14/3 kl. 19.00:
Francofonia af Alexander Sokurov

21/3 kl. 19.00:
Mustang af Deniz Gamze Ergüven

4/4 kl. 19.00:
Made in France af Nicolas Boukhrief

18/4 kl. 19.00:
Marguerite af Xavier Giannoli

25/4 kl. 19.00:
Markedets lov (La loi du marché) af Stéphane Brizé

2/5 kl. 19.00:
Min fars store rejse (Floride) af Philippe Le Guay

9/5 kl. 21.30:
Evolution af Lucile Hadžihalilovic

23/5 kl. 19.00:
Det spritnye testamente (Le tout nouveau testament) af Jaco Van Dormael

30/5 kl. 19.00:
Hermelinen (L’Hermine) af Christian Vincent

6/5 kl. 19.00:
De gyldne år (Trois souvenirs de ma jeunesse) af Arnaud Desplechin

13/6 kl. 19.00: EKSTRAVISNING
Hermelinen (L’Hermine) af Christian Vincent

Billetbestilling via 'genvej til billetbestilling' i højremenuen.
 
 
 
GRAND Teatret

Mikkel Bryggers Gade 8
1460 København K
Telefon: 33 15 16 11

Tog, bus og bil

 
Genvej til billetbestilling
Få vores nyhedsbrev

Vil du være den første, som hører det nye?

Følg GRAND på
 
Twit med GRAND på
 
Gavekort til GRAND
En stor filmoplevelse hører til de bedste gaver, du kan give - og få!
 
Flamencoens mester

Paco de Lucia: Skønhed og vildskab, så hårene på armene rejser sig.

Klimaet kan forbedres!

En klimafilm, der indgyder håb: Information viser 'I morgen' med introduktion.

He Who Gets Slapped

Will Gregory fra Goldfrapp spiller live til Victor Sjöströms stumfilms-klassiker.

'Atomic' med Mogwai

6. august: CPH:DOX præsenterer: Marc Cousins' 'Atomic' med lydspor af Mogwai. 

Kom og lyt til Søren Ulrik Thomsen
7. september: Søren Ulrik Thomsen, Det Glemte Kvarter og Klaus Lynggaard!
Verdenspremiere med Nick Cave
Torsdag den 8. september præsenterer vi ny film og nyt album i biografen.


Europa Cinemas
CMS af SiteLoom